Aktualności → Październik to Europejski Miesiąc CyberbezpieczeństwaPaździernik to Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa.

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa (European Cyber Security Month – ECSM) to coroczna, ogólnoeuropejska kampania organizowana przez Europejską Agencję ds. Cyberbezpieczeństwa (ENISA) z inicjatywy Komisji Europejskiej.

„Pomyśl, zanim klikniesz” (ang. Think Before U Click) to hasło przewodnie kampanii.

Jak co roku, przez cały październik we wszystkich państwach Unii Europejskiej organizowane będą wydarzenia, których celem jest podniesienie świadomości o znaczeniu cyberbezpieczeństwa.

Dekada wspólnych działań na rzecz cyberbezpieczeństwa.

W 2022 r. ECSM odbędzie się po raz dziesiąty. Tegoroczna kampania będzie zwieńczeniem dekady działań podejmowanych wspólne przez kraje członkowskie UE.

Tematy przewodnie ECSM 2022:

  • ransomware(z ang. ransom „okup” i software „oprogramowanie”) – złośliwe oprogramowanie, które blokuje dostęp do systemu komputerowego lub uniemożliwia odczyt zapisanych w nim danych, a następnie żąda od ofiary okupu za przywrócenie stanu pierwotnego,
  • phishing– metoda oszustwa, w której cyberprzestępca podszywa się pod inną osobę lub instytucję w celu wyłudzenia poufnych informacji.

Z jakich metod najczęściej korzystają oszuści i jak się przed nimi chronić? Jak zachować ostrożność w kontaktach przez internet i telefon? Jak bezpiecznie bankować? O tym wszystkim jest napisane tutaj www.sgb.pl/bezpieczenstwo-w-sieci. Na stronie można też sprawdzić przed czym aktualnie ostrzegamy.

Zapraszamy również do lektury magazynu Bank Spółdzielczy www.sgb.pl/grupa-sgb/magazyn-bank-spoldzielczy. Regularnie piszemy dla Was o cyberzagrożeniach.


Zastrzeganie kart
Szanowny Kliencie, w przypadku utraty karty płatniczej należy niezwłocznie powiadomić Zespół Zastrzegania Kart tel.
(+48) 22 515 31 50
lub System Zastrzegania Kart tel.
(+48) 828 828 828
Numery telefonów dostępne całą dobę (24 h).
Kursy walut
WalutaWartość
EUR 4.28
GBP 5.06
USD 3.99
CHF 4.47
Bank Spółdzielczy w Suszu

Bank Spółdzielczy w Suszu